site kurucusu by burak gören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
site kurucusu by burak gören

adminler burak gören iceman_raikkonen

AnasayfaPortailLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Lewis Hamilton haberleri

YazarMesaj
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

Lewis Hamilton haberleri Empty
MesajKonu: Lewis Hamilton haberleri   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:07 am

HABERLER BURAYA
https://pitturkiyef1.yetkin-forum.com
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Hamilton: "Daha da Hızlı Olabilirdim"   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:07 am

Lewis Hamilton, sezon açılışı olan Avustralya'daki sıralamalarda ilk cebi almasına rağmen daha da hızlı olabileceğini fiade etti.

Bir sene önce yine Avustralya'da Formula 1 yarış pilotluğu kariyerine etkileyici bir şekilde başlayan İngiliz pilot, BMW Sauber pilotu Robert Kubica'nın önünde en hızlı isim olarak 18. sıralamasında 7. ilk cep zaferini elde etti.

Hamilton: "Daha iyisini yapabilirdim. Şüphesiz ilk cepte olmak harika bir duygu ama her zaman yapabileceğiniz gelişimler mevcuttur. Tur çok iyi başladı ama tutunmayı yakalama biraz aldatıcıydı"

"Büyük bir fark yakaladım ve son virajda bir Willims'ı önümde gördüm ve bütün turda 0.2-0.3 kadar gerideydim."

"Harika bir sıralama seansıydı, başlangıçta biraz endişe vericiydi. Harika bir tur atamadım ve trafiğe yakalandım. Bugün bir boşluk yakalamak zordu. Geçmişte tecrübe ettiğimden daha zordu. Ama sonunda bir açıklık yakaladım. O turda hâlâ biraz zaman kaybettiğimi hissediyorum"

Geçen seneki yarışın üçünmcü Hamilton, takım olarak seneye iyi bir başlangıç yapmalarından dolayı gurur duyduğunu da belirtti.

Hamilton: "Yeni bir sayfa açtık. Mercedes ve McLaren, harika bir iş çıkardılar, limitleri zorladılar. Geçen geçen bir kaç sorunumuz vardı ve ihtiyacımız olan her neyse yapmaya hazırdık. Gerçekten sezona başlamada, her ikimiz için de daha iyi bir konum olamazdı"

Hamilton ayrıca elektronik yardımlar olmadan yapılacak başlangıcın ustalık gerektiren bir an olduğunu da belirtti.

Hamilton: "Açıkçası başlangıç (kaygı verici). Herkes yeni düzenlemelerle başlıyor ve bu da başlangıcı daha ustalık gerektiren bir hale getiriyor. Yarın iyi ve kötü başlangıçlar kapsamında geniş bir aralık göreceğiz. Geçen seneki aynı ama bu sene daha ustalık istiyor. Bu sefer daha temiz tarafta olduğum için mutluyum"
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Hamilton "Şu Ana Kadarki En İyi Galibiyetim Oldu"   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 2:17 am

Lewis Hamilton bugün Avustralya yarışında gösterdiği performansı ile sadece 1 senelik parlama yapmadığını göstermiş oldu.

23 yaşındaki İngiliz pilot sadece 7 pilotun yarışı tamamlayabildiği kaso dolu yarışta zafere ulaştı ve bu onun kariyerindeki 5. galibiyet oldu.

Hamilton bir kaç kez olan güvenlik aracı periyotuna rağmen pole pozisyonundan başladığı yarışı zirvede tamamlamayı başardı.

Ron Dennis galibiyet için "Hatasızdı. Onu iyi yapan onu disiplini."

"En deneyimli pilotlarda bile en zor şey liderliği korumaktır çünkü hata en çok o zaman çok şeye mal olur."

"Yarışı lider sürdürürken ve performansı korurken, lastikleri kontrol altında tutarken ve diğer şeyleri yaparken en önemli şey çok dikkatli olmaktır çünü % 100 limitlerde olmuyorsunuz ve bu zamanlarda hata yapabilirsiniz." dedi.

Lewis Hamilton ise bugün kazandığı galibiyetin şu ana kazandıkları içerisinde en iyisi olduğunu söyledi.

Hamilton "Bu galibiyet belkide diğerlerinden daha iyi çünkü bir çok alanda geliştiğimi hissediyorum"

"2. sezonuma başlarken kendime bazı hedefler koydum ve daha çok baskı altına girdim."

"Mükemmel bir galibiyet diyemem çünkü hâlâ geliştirmem gereken şeyler var ancak lastiklerimi, performansımı ve yarışımı kontrol etmek bakımından şu ana kadar olan en iyi yarışımdı diyebilirim ve araç içerisinde daha rahattım." dedi.

Hamilton ayrıca arkadaşı Nico Rosberg'in podyuma çıkmasının kendisini daha da mutlu ettiğini söyledi.

Hamilton "Her zaman bir gün Formula 1'de yarışmak, yarış kazanıp podyumda beraber olmak istediğimizi söylüyorduk."

"Bu bizim çocukluk hayalimizdi ve çok iyi" dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Hamilton'a 4 Milyon Dolarlık Mclaren LM Sözü   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeCuma Mart 28, 2008 3:04 am

Lewis Hamilton'un bu sene şampiyon olması halinde İngiliz pilota 4 milyon dolarlık süper Mclaren aracı hediye edilecek.

Hamilton The Sun gazetesine yaptığı açıklamada 10 sene önce Mclaren'in çok az bulunan LM modelini gördüğünde gözlerine inanamadığını söylemişti.

Dünyada sadece 5 tane bulunan bu modelin turuncu versiyonunu gören Hamilton "İlk defa Mclaren'e gittiğinde o oradaydı ve ona aşık olmuştum." dedi.

Dennis, Hamilton'un şampiyon olması ve Mclaren'i şampiyon yapması halinde bu araca sahip olacağını söyledi.

Hamilton şu anda 3 puan fark ile lider durumda. Mclaren ise 2. sıradaki BMW Sauber'in 5 puan önünde lider.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Hamilton'un Bahreyn ile İlgili İyi Hatıraları Var   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 29, 2008 6:46 am

Lewis Hamilton, Bahreyn'de F1 aracıyla bir defa yarışmış olabilir ama şampiyona lideri İngiliz pilot, bu pistle ilgili güzel hatıralarının olduğunu söyledi.

Lewis Hamilton: "Bahreyn yarışını seviyorum. Monako ve Spa gibi gerçekten beklediğim yarışlardan biri. Pistte iyi hatıralarım var, geçen sene harika bir yarış çıkarmıştım. Çok eğlenceliydi, Formula 1'deki 3.podyumumu almış ve dünya şampiyonluğunun liderliğine katılmıştım. Biraz gerçek dışıydı. En iyi hatıra 2004'ten. F3'de kötü bir sıralama geçirmiş ve 23. tamamlamıştım. Yarışı kazanmak için gridin gerisinde çalışmam gerekti. Şu ana kadar içinde bulunduğum en duygusal yarışlardan biriydi."

Lewis Hamilton; Raikkonen ve Heidfeld'in önünde liderliğini 14 puanla sürdürüyor.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Hamilton'un Kanadı İlk Turda Kopmuş   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:04 pm

Lewis Hamilton'un Bahreyn yarışının daha ilk başlarında ön köprü kanatının kırıldığı fotoğraflar tarafından kanıtlandı. Bu da Hamilton'un mekanik bir sorun sonrasında Alonso'ya çarpmış olabileceği düşüncelerini destekliyor.

Mclaren takımı yaptığı açıklamada Hamilton'un köprü kanatının kırılması sonucunda Hamilton'un aracının Alonso'nun aracının hava koridoruna beklenenden daha fazla girdiğini söyledi.

Hamilton'un daha ilk turda 4. viraj çıkışında bir başka araçla olan teması sonucu, muhtemelen Fernando Alonso, kaybettiğini belirtmişti.

Araç üstü kameralar ve fotoğraflar Hamilton'un 5. viraj çıkışında Alonso'nun aracına vurarak köprü kanadını kırdığını gösteriyor.

Hamilton daha önce yaptığı açıklamada bunun bir yarış kazası olduğunu ve kazanın aracına verdiği zararadan kaynaklanabileceğini kabul etmişti.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Dennis: "Hamilton, Bahreyn'i Geride Bırakacak   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:05 pm

McLaren patronu Ron Dennis, Hamilton'un Bahreyn kabusunun etkisinden kısa sürede sıyrılacağını düşünüyor.

Hamilton, kalkışta sorun yaşaması ve sonrasında Alonso ile çarpışması sonucunda Sakhir pistinde liderliği bırakmıştı.

Ve İngiliz pilotun hayal kırıklığına rağmen, ki yarışın ardından neredeyse hemen pisti terk etti, Dennis bu durumun İspanya'daki yarışa hazırlıklar konusunda Hamilton'u etkilemeyeğinden emin.

Dennis: "Eğer rekabetçi bir insansanız, kendinize karşı sertsinizdir. Bir çok defa söyledim, bu takımda ben kuralların dışında bir istisna değilim: biz kaybedenler değiliz"

"Biz savaşçılarız ve bilhassa iyi bir iş çıkardığınızı düşünmediğiniz zaman, gidersiniz ve bütün istediğiniz, bir sonraki yarış için gelecektir. Çünkü, eğer bir iey değişmezse daha rekabetçi olacağınızı bilirsiniz"

"Sporun doğası bu. İnişlerle ve çıkışlarla doludur. GP'nin hassas hız treni, asla herhangi bir farklılıkta olmaz"

Dennis, Hamilton'un şu anda tek dikkate alması gerektiği şeyin puan sıralamalası olduğunu düşünüyor. Puan sıralamaası çok yakın olduğu için Hamilton'un endişelenmesi gerekmiyor Dennis'e göre.

Dennis "Hafta sonlarına girerken puan durumuna bakarsınız ve puan durumu çok yakın olduğu için şu anda endişe yapmak yersiz."

"Yakın olduğunda bir anda paniklemezsiniz. Yarış hafta sonuna odaklanırsınız, çalışırsınız ve gerçekten iyi iş çıkarırsınız." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Lauda Artık Lewis'ten Etkilenmiyor   Lewis Hamilton haberleri Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:05 pm

3 Dünya Şampiyonu Niki Lauda'ya göre Lewis Hamilton çöküşe geçti ve bir an önce üzerindeki baskıyı azaltmak için rahatlamak zorunda çünkü bu baskı yarışlarını etkiliyor.

Hamilton Bahreyn'de kabus gibi bir yarış geçirmiş ve 13. olabilmişti. Hamilton Bahreyn'in ardından sürücüler klasmanında 3.lüğe geriledi ve Lauda henüz 3 yarış geride kalmasına rağmen şampiyonluk umutlarının hızla söndüğünü söyledi.

Lauda "Şu anda artık Lewis'ten etkilenmiyorum. Bu sene daha iyi olacağını düşünmüştüm ancak o daha da kötü oldu. Oldukça kötü durumda."

"Pazar günü Fernando Alonso ve cuma günü antrenmanlarda olan kazalar gereksizdi. Lewis yarışta hiçbir şey göstermedi. Bu bence üzerinde olan baskıdan kaynaklanıyor. " dedi.

Lewis Hamilton haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fernando Alonso haberleri
» Heikki Kovalainen haberleri
» Kimi Raikkonen haberleri
» Avustralya Melbourne