site kurucusu by burak gören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
site kurucusu by burak gören

adminler burak gören iceman_raikkonen

AnasayfaPortailLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kimi Raikkonen haberleri

YazarMesaj
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

Kimi Raikkonen haberleri Empty
MesajKonu: Kimi Raikkonen haberleri   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:01 am

HABERLER BURAYA
https://pitturkiyef1.yetkin-forum.com
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Mutsuz Raikkonen Puan Hedefliyor   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:02 am

Kimi Raikkonen'in sezonun açılış yarışını kazanma ümitleri, Cumartesi günü yapılan sıralama seanslarının ardından ortaya çıkan sonucun ardından yok oldu.
Geçen sene ilk cebi alıp yarışı da rahat bir şekilde kazanan Fin pilot, Ferrari'sindeki yakıt basıncı sorunu nedeniyle son seansa kalamadı ve yarınki yarışa 16. sıradan başlayacak.

2007 şampiyonu, pite geri dönmek için yardım alması nedeniyle sıralamalara devam etmesi yasaklandı.

Ferrari pilotu, sonuçta puan almanın önemli olmasıyla yarıştan puanla ayrılmayı hedeflendiğini belirtti.

Raikkonen: "Açık bir şekilde hayal kırıklığına uğradım. Çıkış turumun sonuna bir kaç viraj kala, beni pit yolunun yakınlarında durmaya zorlayan elektronik yakıt pompası sorunu yaşadım. Bu yüzden benim için garaja dönüp sorunu halletmek imkânsızdı."

"Bu tip şeyler olur. Ama kesinlikle sezona başlamanın en iyi şekli bu değil. Şimdi, yarınki yarışta biraz puan almak için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü, her yarışta biraz puan almak önemli."

Sezon öncesinde favori olarak gösterilen Ferrari'ler, hayal kırıcı bir gün geçirdiler. Raikkonen'in sorununun yanı sıra takım arkadaşı Felipe Massa da son turunu tamamlayamamasının ardından 4. sırada yer almakla yetindi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Raikkonen Bir Puan Kapmayı Umuyor   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimePaz Mart 16, 2008 2:44 am

Ferrarisinde meydana gelen problemler sonucu pit yolunda damalı bayrağa beş tur kala Avustralya GP'sine veda eden Kimi Raikkonen sıralamada 9. olmasına rağmen 1 puan kazanmayı umuyor.

Gridde 15. sırada yer alan ve yarış boyunca yükselmek için uğraşırken iki kez tekrar geriye düşen Dünya şampiyonu, güvenlik aracı pistteyken pit-stop yapan ve iddiaya göre kırmızı ışıklar yanarken piti terk eden Barichello'nun diskalifiye edilmesiyle bir puan alabileceğini düşünüyor.

"Eğer yarışı bitiremediyseniz bu çok da iyi bir sonuç değildir." dedi.

Raikkonen'in haftasonu kabus gibiydi. Sıralama turları esnasında yakıt basınç problemi yaşayarak pitte durmuş aracını garaja kadar bile getirememişti.

Yarışta sonuna kadar mücadele etti. Vatandaşı Heikki'nin ardında 3. iken 3. virajda onu geçmek için yaptığı atakta çakıl havuzuna çıkarak yerini kaybetti.

Yine aynı yerde 10. luk için Timo Glock'u geçmeye çalışırken spin attı.

"Motora ne olduğunu bilmiyorum,bir göz atmamız lazım. Kovalainen'i geçmeye çalışırken pist dışına çıktım ve spin attım. Sonra da olanlar oldu."

"Ama sonunda yarışı bitiremediyseniz tüm bunların hiçbir önemi yok. Umarım buradan bir puan alarak diğer yarışa gideriz. Daha iyisini yapmaya çalışacağız. Bu sadece ilk yarış."

"Aracımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Ama burada iyi bir yarış çıkaramadık. Tabiki iyi bir başlangıç değildi. Ama önümüzde bir çok yarış var ve alacağımız her puan bir bonustur." diye konuştu son dünya şampiyonu Kimi Raikkonen.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Raikkonen, Ferrari'nin Sorunları Çözeceğinden Emin   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimeSalı Mart 18, 2008 4:06 pm

Kimi Raikkonen, Avustralya'daki hafta sonunu felakete çeviren dayanıklılık sorunlarını FErrari'nin çözebileceğine inanıyor.
Son dünya şampiyonu, sıralamalarda sorun yaşadı ve yarışa 15. sıradan başladı. Yarış içinde ise motor problemi nedeniyle de yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Raikkonen, yarış dışı kalmasına rağmen 1 puan aldı. Bu da Ferrari'nin bütün hafta sonundan çıkarabildiği belki de tek olumlu noktaydı.

Ve Raikkonen, dayanıklılık sorununun bir endişe olduğunu kabul etmesine rağmen Ferrari'nin sorunu çözmek için sıkı çalışacağından emin.

Raikkonen: "Dayanıklılık eksikliği benim için şimdi gerçek bir sorun. Ama takımın Maranello'da sorunlarımızı çözmek için sıkı çalıştığını biliyorum"

"Performans ve aracın rekabetçiliği konusunda herhangi bir endişem yok. İlk yarış bu şekildeydi ama gerçekten iyi bir araca sahip olduğumuzu biliyoruz"

"Hafta sonu boyunca istikrarlı bir şekilde rekabetçi olmamız gerekiyor. Çünkü arkadan başlarsanız trafikte sıkışırsınız, Melbourne'de olduğu gibi"

"İyi bir kalkış yaptık ama geçiş zor. Bazı riskler almanız gerekiyor, özellikle deönünüzde daha yavaş araçlar olduğunda"

Geçen sene şampiyonluğu 1 puan ile kazanan Raikkonen, kötü bir hafta sonu ardından gelen sonucu hoş karşıladı ve bu puanın sonlarda önemli olabileceğini ifade etti.

Raikkonen: "Sezonun ilk yarışı hakkında söyleyecek gerçekten pek fazla şey yok. Tek olumlu şey, herşeyin geride kalması"

"Cumartesi sabahından itibaren sorunlar yaşadık ve planlarımıza göre hareket edemedik. Açıkçası gerçekten hayal kırıklığına uğradık"

"Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yapabildiklerimizden bildiğimiz şeylerin önemi yok. Çünkü sonunda yarışı bitiremedik. Dökülmüş sütün üstüne ağlamayız"

"Hiç bir şekilde yarım etmez ve sonucu değiştirmez. Yaşadığımız sorunlara rağmen 1 puan almayı başardık"

"Bu yüzden sonunda 1 puan, Avustralya hafta sonunda daima olumlu bir bakış açısı olabilir. Bu tek puanın sezon sonunda ne kadar önemli olduğunu göreceğiz"
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Raikkonen, Bahreyn'deki Şanssızlığını Yenmek İstiyor   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimePerş. Nis. 03, 2008 10:17 am

Kimi Raikkonen, bu hafta sonu yapılacak olan Bahreyn yarışında zafere ulaşarak hayal kırıklığı yaratan bir seriye son vermek istiyor.
Sezonun ikinci yarışı Malezya'da zafere ulaşan Kimi Raikkonen, Sakhir pistinde 3.lükten yukarı hiç çıkamadı.

Ama Sepang'daki güçlü performansının ardından Fin pilot, şeytanın başağını kırabileceğini ifade etti.

Kimi Raikkonen: "Bahreyn'de ard arda 3 yarışı da 3. bitirdim. Bazen işler tekrar tekrar ters gidebiliyor. Sakhir, gerçekten kazanmayı istediğim o pistlerden biri. Sonunda."

"Açıkçası Bahreyn'de de zirve adına mücadele etmek için yeterli hıza sahibiz. Bu piste iyi bir yaklaşımım var ve Ferrari orada geleneksel olarak güçlü"

Toyota ile birlikte Raikkonen'in takımı Ferrari, kışın 6 gün boyunca Bahreyn'de test yaptı. Ama dünya şampiyonu pilot, bu durumun rakipleri karşısında büyük bir avantaj yaratacağına inanmıyor.

Raikkonen: "Bahreyn'de bazı iyi yarışlar çıkarmıştım ama şimdiye kadar kazanamadım. Şubat ayında test bu sene iyi geçmişti. Bahreyn'de tekrar yarışmayı ve galibiyet için mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum"

"Açıkçası Şubat ayındaki testimiz bize zarar vermez tabii ki. Ama şüphesiz, şimdi farklı bir hava, farklı pist var ve açıkçası aracımız da farklı"

"Bahreyn testlerinden sonra aracımızı geliştirdik. Bu yüzden orada daha iyi olunacak. Ama rakipler çok geride değil. Bütün takımlar yeri biliyor. Bunda şüphe yok"

Lewis Hamilton'un 3 puan gerisinde olan Ferrari pilotu, durumları değerlendirmek için hala erken olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte BMW'nin, ön tarafta bir güç olduğunu belirtiyor.

Raikkonen: "Şampiyonayı düşünmeyin. Kimin kim olduğunu ifade edecek çeşitli söylemler için çok erken. Şampiyonluk için kimlerin ana adaylar olduğunu görmek için biraz daha yarışın geçmesini beklememiz gerekiyor."

"Geçen seneki kadar sıkı olacak. Bunda şüphe yok. Şimdi iki yerine üç takım arasında mücadele var. Ferrari ve McLaren ilk iki yarışı kazandı ama BMW'nin iki defa ikincilik aldığını unutmayalım"

"Bu yüzden Ferrari veya McLAren'den herhangi bir tökezlediğinde, puanları almak için onlar orada olacak. Bu sefer gerçekten alınacak her puan için savaşmanız gerekecek." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: "Yarış Kazanmak ve Şampiyonluk İçin Mücadele Etmek İstiyorum"   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 1:07 am

Kimi Raikkonen Bahreyn'de 2. olup şampiyona liderliğine yükseldiği için mutlu ancak yinede Felipe Massa'nın performansına ayak uyduramaması konusunda biraz düşünceli.

Raikkonen Bahreyn yarışı hakkında konuşurken "Felipe cumadan itibaren bazı iyi işler çıkarırken, biz özellikle cumartesi günü doğru ayarları bulmakta zorluk yaşadık. Yarış içerisinde, özellikle ilk 2 turda pistte yağ varken setupın kontrolü çok zordu . Daha sonra durum gelişti ve daha da bastırabildim ve iyi bir yarış ritmi tutturdum. Ancak takım arkadaşınızdan 1 tur önce pite gireceğinizi bildiğinizde yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını biliyorsunuz."

"Yarışlar kazanmak ve şampiyonluk için mücadelesi vermek istiyorum: 2. olmak beni biraz üzdü. Ancak bazı haftalar böyle oluyor ve Bahreyn de bunlardan birisiydi. Bir nedenle ya da başka yüzden Sakhir benim favorilerim arasında görünmüyor. Ancak yinede yarış sonrasında memnun edici şeylerde var: şampiyonada sürücüler klasmanında liderliğe yükseldim. Melbourne'de kazandığımız puanlara bakarsak bu mükemmel bir sonuç." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Raikkonen BMW'nin Yarış Kazanmasını Bekliyor   Kimi Raikkonen haberleri Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:03 pm

Kimi Raikkonen bu sene uzun ve zor bir mücadelenin yanında BMW Sauber takımının yarış kazanacağını düşündüğünü söyledi.

Bahreyn'de elde ettiği 2.lik ile pilotlar klasmanında liderliğe yükselen Ferrari pilotu BMW Sauber'in önemli bir tehdit olduğunun farkında.

Raikkonen "BMWler çok yakınlar. Kubica sorun yaşadığında onu geçmeyi başardım. Bu önemli bir andı çünkü yarış performansları çok iyiydi."

"Sonuç olarak daha önce de dediğim gibi bu sene bir yer bile kazanabilmek zor olacak. Uzun ve zor bir şampiyona olacak. Eğer BMW bu sene bazı yarışları kazanırsa şaşırmam."

"Bizim güçlü olduğumuz pistler olacak ve diğerlerinin de avantajı olacağı pistler olacak. Bu hâlâ rekabetçi olan Mclaren içinde geçerli." dedi.

Kimi Raikkonen haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fernando Alonso haberleri
» Heikki Kovalainen haberleri
» Lewis Hamilton haberleri