site kurucusu by burak gören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
site kurucusu by burak gören

adminler burak gören iceman_raikkonen

AnasayfaPortailLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fernando Alonso haberleri

YazarMesaj
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

Fernando Alonso haberleri Empty
MesajKonu: Fernando Alonso haberleri   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:58 am

HABERLER BURAYA
https://pitturkiyef1.yetkin-forum.com
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Alonso, Diferansiyel Sorunundan Yakındı   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:59 am

Fernando Alonso, Avustralya sıralamaların sırasında etkisiz görünmesini bir diferansiyel problemine bağladı.
İspanyol pilot, 12.sırayı almasına rağmen Timo Glock'un vites kutusu değiştirecek olması nedeniyle bir sıra önde, 11. olarak yarınki yarışa başlayacak.

Alonso, diferansiyeldeki sorun nedeniyle aracın hakimiyetinin aldatıcı olduğunu söyledi ama iki dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol pilot, yarınki yarışta geri döneceğine inanıyor.

Alonso: "Beklendiği gibi dereceler çok yakın ve aracın bu sabahki performansından memnun olmama rağmen diferansiyeldeki sorun dengeyi bozdu ve sürüşü çok zor hale getirdi."

"Yarışta geri deönebileceğimizden eminim ve bunun olabilmesi için bu gece sıkı çalışacağız."

Alonso'nun takım arkadaşı Piquet ise, hayal kırıklığı yaşadığı sıralamalar sonucu 21.likle yetindi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Fernando Alonso ile Söyleşi   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 8:09 am

Peki, sıralama nasıldı?

F.A : Çok iyi olduğunu söyleyemem.Elimizden gelenin en iyisini yaptık ve sonuç bu oldu.Üçüncü sektörde yer alamadık ancak yarın daha iyi bir yarış, gelecek hafta Cumartesi Malezya'da da daha iyi bir iş çıkarmaya çalışacağız.

İkinci sektördeki kırmızı bayrak senin için kötü bir zamanda mı geldi?

F.A : Evet, çok kötü bir zamanda geldi.Çizgiyi geçtim ve 1.26.0'lık bir derece elde ettim.Bunu göstergede gördüm ve tamam içerdeyim dedim.Ancak turu iptal ettiler çünkü ben çizgiyi geçmeden 100 metre önce kırmızı bayrak sallanmıştı.Fakat biz bunu bir özür olarak kabul edip kendimizi motive edemeyiz.Sonuç oldukça kötü ve biz ikinci yarışımızda da iyi mücadele edemedik.

Sen başlangıçta Renault'un öndeki araçlardan bir saniye geride olduğunu hissettiğini söylemiştin.Bugün bunda haklı olduğunu söyleyebiliriz.Bugün onlardaki ilerlemeyi gördün mü ya da gelecekte ilerleme olacak mı?

F.A : Evet, tabi ki.İkinci sektörde en hızlı araçtan 8-10 sıra gerideydik, çünkü biz 1d 29.9s'lik bir derece yapabildik.En hızlı zaman 1d 25.1s idi ve dolayısıyla birinciden 8-10 sıra gerideydik.Bu bizim için küçük bir sürprizdi çünkü düşündüğümüzden biraz daha iyi bir derece elde etmiştik.Yarış çok iyi ve üst düzey mücadele olmasından dolayı aradaki boşluğu azaltabildik.Bir çok takım Ferrari ve McLaren'e çok yakın ve şu anda yarış çok iyi.

Renault aslında bugün en hızlı dokuzuncu araçtı.Bu biraz moral bozucu bir olay mı?

F.A : Buna aslında biraz yakından bakmak gerekiyor.Üçüncü sektöre kalmama çok az kalmıştı bu bir gerçek ama takımın genel durumu çok iyi değil.12.'lik ve 21.'lik genelde iyi sonuçlar değil.Hala yapmamız gereken şeyler var ve bunun farkındayız.

Nelsinho için, dünkü birtakım mekanik arızalardan dolayı çok az bir antrenmandan sonra zor bir hafta sonuydu.Ayrıca Melbourne de oldukça aldatıcı bir pist.Malezya için de kendimizi geliştireceğiz.Tamam belki üçüncü sektöre ulaşamadık ama zirveye, buraya gelmeden önce düşündüğümüzden daha yakınız.

Ferrari'nin ilk üçte olmaması seni şaşırttı mı?

F.A : Evet, biraz şaşırttı doğrusu.Daha önce de söylediğim gibi Felipe Massa ikinci sektörde benden daha iyi bir dereceyle 5. idi ve biz Massa'nın oldukça gerisindeydik.Bu beklemediğimiz bir durumdu.

McLaren'in oldukça iyi olduğunu fakat BMW Sauber'in de aşağı yukarı aynı seviyede olduğunu düşünüyorum.Çünkü Kubica ilk sektörde birinci, ikinci sektörde de ikinci sıradaydı.Dolayısıyla üçüncü sektördeki ikincilik yakıt ya da buna benzer başka bir durumun sonucu değil.BMW bir ve ikinci sektörde de hızlıydı, Ferrari'den biraz daha iyi bir sonuç bekliyorduk ama yarın onlar da daha iyi olabilirler.

Yarın seni hangi sonuç tatmin eder?

F.A : Başlangıç noktasından itibaren hedefimiz puan almak olacak.Gerçekçi olmalıyız, henüz buna hazır olmadığımızı biliyoruz ama tabi ki 11. pozisyonu geliştirmek için çalışacağız.Pozisyon ne olursa olsun, yarın arkamdaki Kimi Raikkonen ve Mark Webber gibi kişileri de geride bırakmanın zor olacağını da bilerek puan almak için çalışacağım.Bu yüzden yarın iki işimiz olacak-pozisyonumuzu geliştirmek ve bunu Raikkonen gibi kişilere kaptırmamak.

Uzun bir yarışın tek turluk bir yarışa oranla araba için daha iyi olacağını düşünüyor musun?

F.A : Evet, öyle düşünüyorum.Ancak başlama noktası her zaman zordur çünkü lastiklere biraz daha fazla basınç yaparsınız.Daha düşük bir downforce ile arka sıralardan başlıyorsunuz.Bu yılki düzenlemelerle beraber artık lastiklere geçen yıldan daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Fren noktalarında hata yapmak ve pozisyon kaybetmek artık daha kolay, bu yüzden ilginç bir yarış olacak.Şampiyonanın ilk yarışında yeni kurallar geçerli olacak ve yarın dikkat edilmesi gereken birçok şey var.

Yarınki startın nasıl şekil alacağı ile ilgili bir fikrin var mı?

F.A : Evet, oldukça ilginç bir durum.Ama bunu şu anda kimse bilemez.Bütün takımlar rakiplerinin testlerdeki denedikleri sistemleri değerlendiriyor ve çözmeye çalışıyor, bunu ilk defa yarın göreceğiz.

İyi bir start almak oldukça zor, çünkü hepsi çok aldatıcı.Fakat kötü bir start almak çok kolay.Bu yüzden yapmanız gereken çok basit : fazla risk almamak ve başkalarının hata yapmasını beklemek.

Diğer arabaların gürültüsü ile starta hazırlanmak senin için zor olacak mı?

F.A : Hayır, sanmıyorum.Biz tekerlekleri aşağı yukarı gaz ve devirle hissederek kontrol ederiz.Bu yüzden diğer araçların gürültüsünün herhangi bir şeyi değiştireceğini düşünmüyorum.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Alonso Renault'u İlerlemesi Yönünde Zorluyor   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimePaz Mart 16, 2008 4:49 am

Melbourne'de geçirdikleri güzel pazar gününe rağmen Renault pilotu Fernando Alonso takımını daha fazla performansa sahip olmak adına zorluyor.

İspanyol pilot gridde 12. sıradan başladığı yarışı önündeki birkaç pilotun kaza yapması ve arızalanması sonucu 4. sırada bitirdi.

Alonso sonucun takımı tetiklediğini düşünüyor. Ancak üst sıralar için daha çok çalışmaları gerektiğinin farkında.

"Bir çok geçişe sahne olan, birçok aracın arızalanarak yada kaza sonucu pist dışında kaldığı ilginç bir yarıştı."

"Bugün önümüze çıkan bütün fısatları değerlendirebildik ve ilk GP'yi iyi bir sonuçla tamamladık. Bu da takımı tetikleyici ve bize geri kalan yarışlar için güven verici bir durum."

"Ancak, geliştirmelere devam ederek sıralamalardaki performansımızı ve yarıştaki tempomuzu artırmalıyız." diye konuştu.

Takım arkadaşı Nelson Piquet ise 31 turun ardından yarış dışı kalarak hayal kırıklığıyla sonlandırdı haftasonunu.

Brezilyalı pilot ilk turdaki kargaşaya karıştı. Sonuç olarak aracı hasar aldı.

"İyi bir start yaptım ve birkaç sıra kazanabildim. Çok heyecanlıydı. Ama ne yazıkki startta çarptım aracım hasar gördü ve ilk yarışımı tamamlayamadım."

"Tabiki üzgünüm, ama bu haftasonu birçok şey öğrendim, Malezya'ya gitmek için sabırsızlanıyorum. Hala çaylağım, öğrenmeye devam edeceğim. Daha iyi bir sonuç almayı umuyorum. Sepang pistini iyi biliyorum ve daha kolay olacağını düşünüyorum." diye konuştu çaylak pilot Piquet Jr.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Alonso "Sabırlı Olabilirim Ancak Ne Kadar?"   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimeSalı Mart 18, 2008 4:07 pm

Fernando Alonso Renault'ta çok uzun süre sabırlı kalamayacağını söyledi. Alonso eski takımına döndüğü için mutlu olduğunu belirtti ancak mutluluğunun devam etmesi için Renault'un kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyor.

İspanya'nın SER Radyosuna konuşan Alonso "Kesinlikle sabırlı olabilirim, ancak uzun süre mi? Hayır. Geçen sene sezon sonunda Ferrari pilotları ve Lewis Hamilton'un arkasında 4. gibiydim ve Avustralya'da da 4. oldum ve pozisyonum değişmedi. Takımımız için uzun bir sezon olacak ancak takımım gelişim göstermezse sabrım tükenebilir."

"Şu anda yapabileceğimiz tek şey sıkı çalışmak ve gelişim için % 100 kendimizi adamak. Hâlâ aracı geliştirmek için bir çok potansiyele sahibiz. Hâlâ tepedeki takımlardan tur başına 0.8 daha yavaşız ve hatta yarış içerisinde 1 sn ancak bu araç üzerinde sadece 2 aydır çalıştığımızı unutmamalıyız.Nerelerde gelişim gösterebileceğimizi biliyoruz ve bunlar temel olarak aerodinami ve frenler." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Alonso "Ferrari Söylentileri Mantıklı"   Fernando Alonso haberleri Icon_minitimeCuma Mart 28, 2008 3:05 am

Fernando Alonso, Felipe Massa'nın geride bıraktığı 2 başarısız yarış kendisinin Ferrari'ye geçeceği söylentilerini alevlendireceğini söyledi.

Malezya'da aldığı 8.liğin ardından yerel basını tarafından gelecek sene Kimi Raikkonen'in takım arkadaşı olacağı yönünde olan spekülasyonlar hakkında konuşması istendi.

AS gazetesine konuşan Alonso "Şu anda takım transferleri hakkında konuşmak için erken ancak Massa hatalı 2 yarış geride bıraktı ve insanların Vettel ve benim hakkımda konuşması normal." dedi.

Ferrari henüz Massa'nın spini hakkında kesin açıklamalar yapmadı ancak genel görüş Massa'nın hata yaptığı yönünde.

Massa Avustralya'da da spin atmıştı ve genel görüş Massa'nın çekiş kontrol olmayan araçlara alışamadığı yönünde.

Alonso şöyle devam etti: "Her zaman en iyi araçta yarışmak isterim."

"2005 ve 2006'da kazandığım için şu anda Renault'tayım ve yine bunu başarmak istiyorum. Eğer bu sene olmazsa gelecek sene."

"Ferrari'nin daha şimdiden en iyi araçlardan birisine sahip olduğu açık."

Fernando Alonso haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Heikki Kovalainen haberleri
» Kimi Raikkonen haberleri
» Lewis Hamilton haberleri