site kurucusu by burak gören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
site kurucusu by burak gören

adminler burak gören iceman_raikkonen

AnasayfaPortailLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

FELIPE MASSA HABERLERİ

2 posters
YazarMesaj
Burak Gören
webmaster
webmaster
Burak Gören

FELIPE MASSA HABERLERİ Empty
MesajKonu: FELIPE MASSA HABERLERİ   FELIPE MASSA HABERLERİ Icon_minitimeC.tesi Mart 22, 2008 2:39 am

HABERLER BURAYA
https://pitturkiyef1.yetkin-forum.com
Burak Gören
webmaster
webmaster
Burak Gören

MesajKonu: Massa "Bizim Şampiyonamız Yeni Başlıyor"   FELIPE MASSA HABERLERİ Icon_minitimeC.tesi Mart 22, 2008 2:39 am

Felipe Massa bugün sıralamalarda pole pozisyonunu elde etmesinin ardından kendileri için şampiyonanın yarın yarışla başlayacağını söyledi.

Takım arkadaşından neredeyse yarım sn daha hızlı tur zamanı ile pole pozisyonunu kazanan Brezilyalı pilot son 10 yılda burada pole pozisyonu kazanan 7. Ferrari pilotu oldu.

Massa "Q3'te fantastik bir tur atmayı başardım. 2 hatasız mükemmel tur attım."

"Q2'de çok iyi tur atamadım çünkü lastiklerin yol tutuşunda sorun yaşıyordum ve aynı zamanda son sektör zamanımda iyi değildi. 14. virajda biraz erken frene basıyordum. Aptalca hatalar ve şansdı ancak ardından Q3'te herşey bir araya geldi." dedi.

Massa kendileri için felaket geçen Avustralya yarışının ardından bugünkü 1-2 derecesinin Ferrari için mükemmel bir başlangıç olduğunu söyledi.

Massa "Açıkçası bizim için şampiyona yeni başlıyor çünkü geçen haftasonu olanlar inanılmazdı. Yaşananları beklemiyorduk."

"Kışın çok iyi iş çıkardık ve ilk yarışta bunları beklemiyorduk. Ancak umuyorumki artık tüm yaşananları geride bırakabiliriz." dedi.

Yağmur tehditi sürekli bekleniyordu sıralamalar için ancak beklenen gerçekleşmedi ve takımlar normal tur zamanları elde edebildiler. Sıralamaların son anında hafif yağmur damlaları düşsede Massa bu durumdan endişe duymadığını söyledi.

Massa "Dürüst olmak gerekirse bu bizi çok etkilemedi. Seansa başlamak ve yola çıkmak zorundasınız. Eğer daha sonra yağmur yağmışsa en azından tur zamanınız olmuş olur. Herkes böyle yaptı. Herşe yolundaydı, bir kaç damla düştü ancak bu pist üzerindeki performansımızı etkilemedi. Bizim için problem olmadı." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Massa "Herkesin İyi ve Kötü Anları Olabilir"   FELIPE MASSA HABERLERİ Icon_minitimeCuma Mart 28, 2008 3:07 am

2008 sezon başlangıcı şüphesiz Felipe Massa için kolay olmadı. Brezilyalı pilot Avustralya'da daha 2. virajda spin atmış ve daha sonra motor sorunu yaşayana kadar yükselmeye çalışmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu ise Brezilyalı pilot rakiplerinden yakıt olarak çok farklı stratejiye sahip olmamasına rağmen iyi bir pole pozisyonu elde etti ancak yarışın ilk pit stoplarında yerini takım arkadaşı Raikkonen'e kaptırdı ve daha sonra ise attığı spin ile yarış dışı kaldı.

Massa tüm yaşananların ardından şu şekilde konuştu:

"Pazar gecesi, yarışın ortasına kadar ilerleyişe kadar umduğum ancak sonuç olarak gerçekleşmeyen hafta sonundan sonra Sepang pistinden ayrıldım. Eşimle beraber tekrar Brezilya'ya döndğk ve hafta sonuna kadar burada kalacağım. Daha sonra ise hava koşullarına ve saat farkına alışmak için Bahreyn'e uçacağım."

"Bazı kişiler Ferrari'nin Malezya'da gerçek performansına dönmesine şaşırdı ancak gerçek olan Avustralya'da her şey bizim için kötü gitti ve neler yapabileceğimizi gösterme fırsatını bulamadık ancak rakiplerimiz orada güçlüydü ve ilk yarış hafta sonunda işleri bizden daha iyi şekilde yönettiler."

"Malezya'da gridin önünden başlama fırsatı ile neler yapabileceğimizi gösterme şansına sahiptik. Ancak geçtiğimiz hafta sonu yine Ferrari'nin bir anda kış testlerinin ardından iyi formunu kaybetmediğini göstermemize rağmen kendim için pek istemeyeceğim şekilde sezona başlangıç yaptım. Melbourne'deki ilk yarışta mekanik sorun yaşadım, daha sonra ise Sepang'da pist dışına çıkarak 2. yarışımı da tamamlayamadım."

"Bu çok sinir bozucuydu ancak daha önce söylediğimiz gibi bu bir yarış. Herkesin iyi ya da kötü günler geçirebileceğini gördük ve bu sezon benim açımdan iyi olmayan şekilde başladı. Ancak hâlâ 16 yarış ve kazanılabilecek 160 puan var. Önümüzdeki yarışlarda ilk 2 yarışta kaybettiğim puanları mümkün olduğu kadar kazanmayı planlıyorum."

"Geçtiğimiz sezondan sonra sürücü yardımları olmamasına alışma süreci geçirdik ancak ilk 2 yarışta da gördüğünüz üzere bu daha fazla spin, kaza ve pist dışı sorunlara neden oldu. Bu hayatı daha da zorlaştırdı. Sürekli istikrarlı şekilde limitlerde olmak ve yarış çizgisini korumak daha aldatıcı oldu ancak geçen hafta sonu pist dışına çıkmama bunun neden olduğunu düşünmüyorum. Avustralya'da mekanik problem yaşadım ancak Malezya'da çekiş kontrolle alakalı olmayan bir sorun oluştu. Araç eskiye oranla farklı ancak ben yardımlar olmasa da araç içerisinde kendimi rahat hissediyorum ve bir sorunum yok onlar olmadan. Gerçek problem daha az yol tutuşu olduğu zamanlarda ortaya çıkacak, son 2 yarışta olan durumlarda değil."

"Yeni sıralama formatı hakkında bir sürü şey konuşuldu ve son hızlı turdan sonra araçların yakıtlarını saklamaları için yavaşlamalarını engelleyip engellememek gerektiği tartışıldı ve ben de bu durumun konuşulması gerektiğini düşünüyorum. Ben yeni sıralama kurallarının Q3'ü daha ilginç yaptığını düşünmüyorum."

"En azından eskisinde düşük yakıt ile hızlı tur atıyordunuz ancak şimdi yarışa başlayacağınız yakıtla tur atıyorsunuz. Q1 ve Q2 oldukça uzun ve daha sonra garajda beklemeniz gerekiyor. Malezya'da pole pozisyonu için fantastik bir tur atmış olsamda Q3'te ağır araç ile tur atmak eğlenceli değil. Eskiden sürüş açısından daha eğlenceliydi. Belki kural değişikliği gerekiyor ancak bakalım insanlar ne tür önerilerle gelecekler."

"İnsanların şu ana kadar konuştuğu noktalardan birisi ise Ferrari'deki "Todt'tan Sonraki Dönem". Dürüst olmak gerekirse her şey aynı gibi. Jean'ın bölümlerindeki sorumlular değişmiş olsada, takım kendi içinde aynı ve geçmişteki hedefleri amaçlıyor. Zihin aynı ve bu iyi iş çıkarmak. Takım içerisindeki çalışanları aynı yolda çalışanlar ile değiştirirseniz çok az değişiklik olur. Bunu Ross Brawn ayrıldığında da gördük. İnsanlar farklı olacağını düşünüyorlardı ancak yine kazandık ve Michael ayrıldıktan sonra da aynı durum ortaya çıktı."
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Massa, BMW'nin Neler Yapacağından Emin Değil   FELIPE MASSA HABERLERİ Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:07 pm

Felipe Massa, bu sene BMW Sauber'in şampiyonluk mücadelesinde neler yapacağının hâlâ açık olmadığını söyledi.

Massa, BMW Sauber'in ilk 3 yarışta çok önemli sonuçlar aldığını kabul etti ancak yinede Alman takımın direk olarak Mclaren ile aralarına girip giremeyeceği konusunda emin olmadığını söyledi.

Massa "Şu ana kadarki 3 yarıştan sonra açık olan tek şey BMW Sauber'in gerçekten ileriye yönde büyük adım attığı. "

"Ancak şu anda Mclaren'den puan çalmada bize yardım edebilip edemeyeceklerini ya da kendi güçleriyle şampiyonluk mücadelesi verebileceklerini söylemek için çok erken."

"Şu anda BMW Sauber ve Mclaren aynı seviyede görünüyorlar ve onları yakından takip etmemiz lazım."

"Her iki şekilde de ilerleyebilir. Bazen bize yardımcı olur bazen ise olmaz."

"Bakalım gelecek yarışta neler olacak. Ancak kendi odak noktamız kendimiz ve aracımız üzerinde olmalı: aracımızı her zaman geliştirmeliyiz ve bu bize kendiliğinden ödül olarak dönecektir." dedi.

Ailesi ile Dubai'de kısa süreli tatile çıkan Massa ayrıca 2 yarış dışı kalmanın ardından galibiyetin çok iyi geldiğini söyledi.

Massa "Özellikle sezon yaptığım kötü başlangıcın ardından bu iyi bir duygu. Galibiyet tam zamanında geldi ve sonunda skor tahtasında adım göründü."

"Aynı zamanda Luca di Montezemolo başkan olduktan sonraki Ferrari'nin 100. galibiyetini kazanmakta güzeldi. Takım içinde Kimi 2. olup mümkün olan tüm puanları kazandığımız için mükemmel bir hafta sonu oldu." dedi.

Massa ayrıca yarışa diğer yarışlardan daha fazla baskı altında girmediğini söyledi.

Massa "Pazar günü yarış başlamadan önce genelden daha fazla sinirli değildim."

"Ne yapmamız gerektiğini biliyorduk ve ben basında hakkımda çıkan haberlerden etkilenmedim."

"İyi bir aracın kokpitinde oturduğumu ve iyi bir yarış performansım olduğunu biliyordum, bu yüzden sakindim ve doğru olan herşeyi yapmaya hazırdım." dedi.

FELIPE MASSA HABERLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-