site kurucusu by burak gören
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
site kurucusu by burak gören

adminler burak gören iceman_raikkonen

AnasayfaPortailLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BMW SAUBER HABERLERİ

2 posters
YazarMesaj
Burak Gören
webmaster
webmaster
Burak Gören

BMW SAUBER  HABERLERİ Empty
MesajKonu: BMW SAUBER HABERLERİ   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeCuma Mart 14, 2008 12:32 pm

HABERLER BURAYA LÜTFEN
https://pitturkiyef1.yetkin-forum.com
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: "Kubica'nın Hatası Pole'e Mal Oldu"   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:53 am

Cregan BMW'nin performansına şaşırmamış.

Toyota takım menajeri Richard Cregan BMW'nin Albert Park'ta ilk sıralarda yer almasına şaşırmamış.

Alman takımı 2008 sezonun açılışında sıralamalar öncesi hiçbir özellik göstermemiş ve BMW şeflerinin kış testlerinde kum torbası kullanarak gerçek tur zamanlarını gizledikleri dedikoduları yayılmıştı.

"Onların ilk sıralara trımanacaklarını biliyorduk çünkü onların uzun vadeli testlere odaklandıklarını düşünüyorduk." diye konuştu Cregan Melbourne padoğunda.

Takım arkadaşı Heildfeld'in beşinciliğine kıyasla Kubica'nın ikinciliğini yorumlayan Cregan; yüksek hız şikanında yaptığı hata olmasa Hamilton'ı geçerek pole'ü kazanacağını düşünüyordu Kubica'nın.

"Bence pole için yarışıyordu ve o şikanda bunu kaybetti." dedi Cregan.

Kariyerinin en iyi sıralama turu pozisyonunu kazanan BMW pilotu Robert Kubica 12. virajda yaptığı hatanın kendisine pole'e mal olduğunu söyledi.

"Evet kesinlikle 12. virajda çimenlere çıkarak büyük hata yaptım ve bu da bana saniyenin onda ikisinden fazla zaman kaybettirdi."

"Bu bizim aldığımız bir riskti. Sıralamalarda iyi bir sonuç alacağımız biliyorduk, riskin büyüğünü ben üstlendim, ama sonunda Lewis'in arkasında kalmaktan daha büyük bir sorunla karşılaşmadım." dedi Kubica.

"Munich ve Hinwill'de çok çalışarak iyi bir iş çıkardık, burada olmak için sıkı bir çalışma yaptık ve beni buraya taşıyan herkese teşekkür ederim."

Kubica aynı zamanda, fren yardım sistemindeki yasağın aracın dengede olmasına yardım ettiğini belirtti.

Kubica ve takım arkadaşı Heidfeld sıralamalarda ilk beşte yer alarak takım patronu Mario Theissen'in vurguladığı gibi BMW'nin hala Ferrari ve Mclaren'den sonra en iyi takım olduğunu ispat etti.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: BMW Galibiyet İçin Mücadeleye Hazır   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:05 am

BMW Sauber takımı beklediklerinden daha iyi olduğunu kabul etti ve yarınki yarışta galibiyet için mücadeleye hazır olduğunu söyledi.

Geçen senenin 3. hızlı takımı bu sene kış testlerine yeni aracındaki denge problemleri ile başlamış ve düşük performans sergilemişti. Ancak takım sıralamalarda elde ettiği dereceler ile öne artık daha yakın olduğunu kanıtladı.

BMW Motor Sporları Başkanı Mario Theissen "Podyum halinde mutlu olurum ancak kesinlikle geri durmayacağız. Eğer bir şans yakalarsak bunu değerlendireceğiz. "

"Yarış formunda oldukça iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bazı uzun sürüşler gerçekleştirmiştik. Bu tamamen ilk bölümün uzunluğuna bağlı olacak ama bir fikrim yok. Sezon içerisinde bunu tahmin edebilirsiniz ancak yeni kurallar ile ilk yarışta değil." dedi.

Theissen bu sezon galibiyet hedeflediklerini söylemişti ve bu sözlerine gönderme yaparak "Çoktan iki gün geride kaldı..."

"Bunu göreceğiz. Açıkça beklediğimizden daha yakınız, enazından bugün, burada. Ne zaman olacağını bilmiyorum ancak bunu yapabileceğimize eminim." dedi.

Theissen ayrıca Kubica'nın hatasının pole pozisyonuna neden olduğunu söyledi.

Theissen "Kesinlikle. Hatası 0.2 sn'den fazlasına neden oldu. Ancak aracı o şekilde kontrolü mükemmeldi. Bu mümkündü." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Heidfeld: 'Sonuç muhteşem'   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimePaz Mart 16, 2008 4:47 am

Avustralya Grand Prix'yi ikinci sırada tamamlayan Nick Heidfeld, BMW Sauber'le sezona yaptığı "muhteşem" başlangıcı kutluyor. Yarışa beşinci cepten başlayan Alma n pilot, olaylı mücadelede Lewis Hamilton'dan beş saniye kadar yavaş bir zamanla finişi ikinci bitirerek güçlü bir performans ortaya koydu.

Heidfeld şimdi BMW'nin daha iyi sonuçlar alarak, bu yılki hedefi olan podyumun tepesine çıkmayı umuyor.

Alman pilot, "Bizim için sezona muhteşem bir başlangıç oldu. Takım F1.08'in başlangıçta karşılaşt ığı problemleri çözmek için gerçekten aşırı yoğun bir tempoyla çalışmıştı. İstikrarlı bir ilerleme kaydettik. En önemlisi de hala aracın tam potansiyelini ortaya çıkarabilmiş değiliz" dedi

Heidfeld, "Startta Nico Rosberg'i arkamda tutamadım. Pite daha erken gireceğini tahmin ettiğim için yarışın çok zorlu geçeceğini düşünmüştüm. Fakat aynı turda pite girdik ve bizim ekip gerçekten harika bir iş çıkararak önünde piste çıktım" dedi.

Heidfeld, "İkinci pit stopumda da güvenlik aracı daha önce dışarı çıkmadığı için şanslıydım. Planlandığı gibi yeniden yakıt alabildim. Son sektörde ise opsiyon lastiklerini yıpratmamaya dikkat etmek zorundayıdım. Genel olaraksa, çekiş kontrolü olmadan çıktığımız bu ilk yarış beklenenden daha zor geçti" diye konuştu.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Theissen, Sezona İyi Başlamaktan Dolayı Mutlu   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimePtsi Mart 17, 2008 2:18 am

Mario Theissen takımının Avustralya Grand Prix'inde göstermiş olduğu performanstan dolayı oldukça memnun. Rober Kubica yarışa ikinci sıradan başladı ve yarış lideri Lewis Hamilton'ı uzun bir düre ikinci sırada takip etmeyi başardı. Nakajima'nın hatası sonucu yarış dışı kalmasıyla takım arkadaşı Nick Heidfeld yarışı ikinci sırada tamamladı.

BMW Sauber F1 takım patronu Mario Theissen takımının Albert Park'taki performansından memnun görünüyordu. Yarıştan sonra takımının sldığı sonuçla ilgili konuşan Theissen şunları söyledi : " BMW-Sauber F1 takımı adına yeni sezona olağanüstü bir başlangış yapmış olduk. Olaylı geçen yarışta üç kez güvenlik aracı perioduna şahit olduk ve birçok araç yarış dışı kaldı. Nick soğukkanlılığını korudu ve yarışı ikinci sırada tamamlayarak takıma bu sezonki ilk podyum başarısını getirdi. Sadece Lewis Hamilton hızlıydı. Tam bir strateji oyunuydu. Nick güvenlik aracı periyodunda oldukça şanslıydı fakat malesef ki Robert şanssız olan isim oldu. Yarışın sonuna doğru Nakajima'nın müdahalesiyle yarışı terketmek zorunda kaldı. Bu noktaya kadar dünkü olağanüstü sıralama turu başarısından sonra iyi bir yarış çıkardı."

" Cumartesi günkü sıralama performansımızla birlikte, bunun diğer yarışlar için önemli bir temel olduğunu düşünüyorum. Bütün takımın motiasyonunu arttırdı. Munich ve Hinwil'deki bütün arkadaşalara çok teşekkür ediyorum."
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: BMW "Ferrari ve Mclaren ile Mücadele İçin Henüz Erken"   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeSalı Mart 18, 2008 4:08 pm

BMW Motor Sporları Başkanı Mario Theissen, Avustralya'da güçlü olmalarına rağmen takımın henüz Mclaren ve Ferrari ile mücadele edebilecek güce sahip olduğunu söylemek için erken olduğunu söyledi.

Theissen "Ferrari geçtiğimiz hafta sonu olduğundan çok daha iyi yapabilir çünkü onlar için herşey hatalı gitti. Sepang'da güçlü olmalarını bekliyorum ve kazanabilirlerde."

"Bizim için önemli olan tepedeki takımlar ile bağlantıyı korumak ve çalışmayı sürdürmek. Aracımızı adım adım optimize etmek zorundayız be bu sezon bazı durumlarda tepede olacağımıza inanıyorum."

"Gelişim büyük bir mücadele ancak son 6-8 haftada göstermiş olduğumuz gelişime bakarsak gelişim oranını devam ettirebileceğimize inanıyorum."

"Avustralya'da tetikleyici bir haftasonu geçirdik. Sıradışı bir sıralama oldu ve yarışta Robert'in Lewis'ten sadece 2 turluk hafif olduğunu gördük. Bu y üzden sıralamalardaki gerçek performanstı. Robert dahil takımdaki herkesin Avustralya'dan olumlu döndüğünü düşünüyorum." dedi.

Theissen ayrıca Avustralya'da Williams'ın performansını da izlediğini söyledi.

Theissen "Williams, özellikle Nico mükemmel iş çıkardı. Neredeyse performansları BMW ile aynıydı." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: Theissen "BMW Bu Sene Kazanabilir"   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeCuma Mart 28, 2008 3:06 am

BMW Motor Sporları Patronu Mario Theissen, Kubica'nın Malezya'da aldığı 2.liğin ardından takımının ilk galibiyetini bu sene kazanacağından emin olduğunu söyledi.

Nick Heidfeld'in Avustralya'da kazandığı 2.liğin ardından Robert Kubica da Malezya'da 2. oldu ve BMW favori takımları tehdite devam etti.

Theissen bu başarıların ve gösterdikleri performansın ardından bu sene kazanamamaları için bir neden görmediğini söyledi.

Theissen "Bu sene için 2 hedef belirledik. Birincisi önümüzdeki 2'li mücadeleyi 3'lüye çevirmekti. Bunu yaptık gibi görünüyoruz en azından şu ana kadarki 2 yarışta."

"2. hedef ise bu sezon ilk galibiyetimizi kazanmak. Bunu başarabileceğimize eminim." dedi.

Theissen kendilerini 2. sırada tutan sonuçtan çok Malezya'da gösterdikleri hızdan cesaret aldıklarını söyledi.

Theissen "Sadece sonuçtan değil aynı zamanda hızımızdan memnun kaldım. Robert starttan itibaren Ferrari'lerin arkasına yerleşti ve onun bu kadar iyi olduğunu görmek güzeldi."

"Nick ilk virajda şanssızdı ve Trulli ile temas yaşadı. Her iki araçta geniş açıldı ve bir çok araç sağdan akıp gitti."

"Bir çok pozisyon kaybettiler ancak o 6.lığa kadar yükselmeyi başardı, yarışın sonunda en hızlı turu attı ve yarışın en iyisi olduğunu düşündüğüm Coulthard ve Alonso'ya geçiş manevrasını yaptı." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: "Alonso ve Coulthard'ı Aynı Anda Geçmek Eğlenceliydi"   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeCuma Mart 28, 2008 3:06 am

Formula 1 2008 sezonunun ilk 2 yarışı geride kaldı ve BMW Sauber pilotları kendileri ve takımları için çok iyi sonuçlar elde etti. Her iki yarışta da 2. olmayı başaran takım şu ana kadar göstermiş olduğu performanstan memnun.

Takım 2 yarışta 19 puan kazandı ve bu geçen sene ilk 2 yarışta kazandığından 9 puan daha fazla ve takım Malezya'da Nick Heidfeld ile ilk hızlı turunu kaydetti yarış içerisindeki.

Kazanılan bu sonuçların ardından takım yeni sezon ve araçları hakkında oldukça olumlu açıklamalar yapıyor.

"Monza 2006'dan sonra 2. podyumumu kazandığım için çok mutluyum. Avustralya'da bazı kötü şansla mücadele etmem gerekiyordu ancak Malezya'da herşey yolunda gitti ve takım fantastik bir iş çıkardı." dedi takımın Polonyalı pilotu Kubica.

Avustralya'da 2. olan Heidfeld ise "Malezya'da Mclaren'lerin performansına ayak uydurmayı ve hatta yarışın sonlarında onlardan biraz daha hızlı ayak olmayı beklemiyordum. Kış testlerine oranla çok büyük gelişim kaydettik." diye ekledi.

Kubica Malezya'da yarışı 2. sırada tamamladı ve hatta 8 tur yarışın lideri konumundaydı ancak yarışı 6. sırada tamamlayan Heidfeld'de bazı önemli anlar yaşadı.

Heidfeld "Alonso ve Coulthard'ı yarışın başlarında aynı anda geçmek gerçekten eğlenceliydi. Bana göre bu atak Trulli ile temasımızın ardından kaybettiğim birkaç pozisyondan sonra alabileceğim mümkün olan en iyi sonuç için çok önemliydi." dedi.

Alman pilot sondan bir önceki turda 1:35.366'lık derece elde ederek yarışın en hızlı turunu attı ve starttaki temas olmasaydı ne kadar güçlü olabileceğini göstermiş oldu.

Bu onun 136 yarış içerisinde ilk hızlı turuydu ve aynı şekilde BMW Sauber F1 takımınında.

Takım patronu Theissen "Açıkçası arka arkaya yapılan 2 yarışın ardından oldukça olumlu çıkarım yaptık: Robert Avustralya GP başlangıcında ilk çizgideydi, 2 2.lik kazandık, Nick ve Robert sayesinde Malezya'dan 11 puan ile dönüyoruz, Nick en hızlı turu attı ve markalar klasmanında 19 puan ile 2. sıradayız. Bu açıkçası sezon başlamadan önce umduklarımızdan çok daha iyi. Bu muhteşem başarı ve önümüzdeki yarışlar için güçlü bir temel."

"Ancak seçtiğimiz yol doğru olan yol. Dahası biz aracımızın tam potansiyelini henüz kullanamadık. Bu yüzden 2008 için kendimize koyduğumuz hedefe ulaşabileceğimizden eminim: tepedeki takımlar ile farkı kapatmak ve ilk GP galibiyetini kazanmak."

"Herkes bu hedefe ulaşabilmemiz için yarış pistinde, testlerde, Münih'te ve Hinwil'de çok sıkı çalışıyor." dedi.
iceman_raikkonen
Admin
Admin
iceman_raikkonen

MesajKonu: BMW'nin Galibiyet Arayışı 2009 Hazırlıklarını Engellemeyecek   BMW SAUBER  HABERLERİ Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 3:07 pm

BMW Motor Sporları Direktörü Mario Theissen, takımının 2008'de galibiyet için mücadelesinin 2009 hedeflerini ve çalışmalarını etkileyemeyeceğini söyledi.

BMW Sauber şu ana kadar beklenenden daha iyi performans gösterdiği için takım belkide sezon sonuna kadar galibiyet ve şampiyonluk mücadelesi vermek zorunda kalacak ve bu durumda sürekli gelişim göstermesi gerekecek.

Ancak gelecek seneki kurallar yüzünden takımların kaynaklarını normalden daha erken 2009'a yönlendirmesini gerektirecek. Bu da sezon sonuna kadar gelişim gösterecekler için sorun yaratabilir.

Theissen önümüzdeki aylarda 2008 ve 2009 gelişimleri için önemli karar vermek zorunda kalacaklarını söyledi ancak her ikisinin de üstesinden gelebileceklerine dair kendilerine güvendiklerini belirtti.

Autosport.com'un bu soruyu Theissen'e yöneltmesi üzeirne Theissen "Haklısınız, bu bir endişe. Bizim takım 700 kişiden oluşuyor ve tepedeki 2 takımın bu sayıyı geçtiğini biliyorum. Bizim 1 rüzgar tünelimiz var ancak bazı takımların 2 tüneli var ve onlar 2008 programına paralel olarak 2009 aero çalışmalarını yürütebilirler. "

"Ancak bu konuyla şimdiye kadar olduğu kadar iyi şekilde baş etmeye çalışacağız ve gelecek sene güçlü aracımız olmalı. Kesinlikle daha şimdiden 2009 aracını geliştirmemiz gerektiğinin iyi farkındayız." dedi.

Theissen ayrıca kısa süre içerisinde yarışlardaki zayıf kalkış sorunu ile ilgileneceklerini söyledi.

Theissen "Startta küçük bir sorun yaşadık. Her iki pilotta muhtemelen analiz etmemiz gereken teknik bir sorun nedeniyle yerlerini kaybetti. Eğer bu teknik bir sorunsa bunu gelecek yarışa kadar çözmek zorundayız." dedi.

BMW SAUBER HABERLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BMW SAUBER TAKIM VE SOHBET SAYFASI